ТОП-7: Кращі гранж-рок формації України

В черговому випуску рубрики ТОП-7 ми вирішили зупинитись на вітчизняному сегменті гранж-року. Варто розуміти, що сьогодні гранж-рок у світі, а в Україні й поготів, не є перспективним музичним напрямком, що однозначно не принесе визнання мільйонів. Хоча гранж-рок просто неоціненно вплинув на формування сучасної альтернативної рок-музики, одначе, нині багато музикантів, що розпочинають творити в стилі гранж-року, відмовляються від нього на користь більш масових жанрів. Варто одразу зазначити, що багато з представлених гуртів з Чернігівщини, що цілком заслужено вважається «українською столицею гранжу».

Культовий гурт Димна Суміш виник в далекому 1998 році в Чернігові. Хлопців поєднала не лише музика, а й спільна ідеологія, яку вони наполегливо несуть і нині в маси: вегетаріанство, категоричне несприйняття насильства та шкідливих звичок. За час існування формації музиканти записали два студійних та один концертний альбом. 2012-го року музиканти оголосили про призупинення діяльності формації, аргументувавши свій крок вкрай негативним станом української культури. Фронтмен формації Саша Чемеров виїхав до США, де в Лос-Анджелесі створив нову формацію The Gitas, що до певної міри стала логічним продовженням творчого доробку Димної Суміші. 1 серпня 2016 року музиканти зробили спробу реюніону формації, презентувавши шанувальникам студійний сингл «Зламані», який писався одночасно в Україні та США. Одначе надії шанувальників на воз’єднання гурту найближчим часом не здійсняться, зважаючи на завантаженість Саші Чемерова проектами в США.

Ще одна потужна гранж-рок формація з Чернігівщини Scroodge, що виникла в 2004 році. Гурт досить успішно зарекомендував себе як перспективний гурт на вітчизняній рок-сцені, взявши участь у численних конкурсах та змаганнях: The Global Battle Of The Bands, Djuice Adrenalin, «Свіжа кров» на каналі М1 та «Хіт-конвеєр» на М2 тощо. За час свого існування колектив випустив один повноформатний лонгплей «Пудра», а також подвійний альбом «Northern Lights». Від нещодавнього часу фронтмен гурту Євген Бондаренко розпочав сольну кар’єру з проектом Женя Скрудж. Загалом сольний проект нічим фактично не відрізнявся від формації Scroodge якби не композиція «Alter Ego», що ознаменувала новий творчий етап в розвиткові формації. Наразі Женя Скрудж активно готує новий альбом «Мне Атари».

На третьому місці нашої підбірки розташувався молодий проте надзвичайно перспективний запорізький колектив Skystation. Їх музика – суміш інді, гранжу, гаражного року і психоделічного рок-н-ролу. За час свого існування музиканти презентували, один лонгплей, міньйон та три студійних сингли, а, окрім того, відвідали ряд вітчизняних та закордонних фестивалів, включаючи «Upgrade Festival 2015», що відбувся в Магдебурзі. Творчість колективу – це досить гармонійна суміш інді-стилістики з характерним дещо перевантаженим гітарним звучанням.

На шостому місці нашого топу розмістився столичний гурт Respect Your Mom, що любить надзвичайно експериментувати з жанрами та стилями, одначе незмінно основою цих експерементів лишається гранж. Сам гурт було створено в 2008 року з ініціативи майбутньої солістки формації Маші Іванової. В 2011 році музиканти презентували перший альбом гурту під назвою «ЕР». Після цього спостерігається стійкий інтерес до творчості колективу, який не згасає і до сьогодні. Композиції з першого альбому потрапляють до ротацій вітчизняних радіостанцій і знаходять шалену підтримку слухачів. 2014 року виходить на світ альбом «Inside The Other Side», що знаходить багато теплих відгуків серед слухачів та музичних критиків. Сильний жіночий вокал, подекуди характерно тягучий, інструментально-гітарна психоделія – це далеко не все, що знов і знов змушує прослуховувати композиції гурту.

Хмельницький гурт MUFFTRAIN, що грає в кращих традиціях гранжу, а саме класичного гранжу, оскільки музиканти значною мірою формували свої музичні смаки на творчості колективу Nirvana. Композиції формації сповнені атмосфери гранжу 90-х років. Хлопці виступали на одній сцені разом з такими знаними виконавцями, як Feedler's Green, Leningrad Cowboys, The Subways, Kaiser Chiefs, «ДДТ», Green Grey тощо. Колектив жаданий гість українських фестивалів. За час свого існування музиканти представили чотири студійні сингли та один повноформатний лонгплей «EVOL» (2012).

Чернігівська формація, що виникла в 2007 році і за час свого існування встигла об’їздити всю Україну. На відміну від всіх інших гуртів, творчий доробок колективу більш-характеризується як поп-рок. Всі хто бували на концертах гурту однозначно не забудуть ці шалені шоу зі спаленими та побитими гітарами, розбитими мікрофонними стійками тощо. До слова, гурту надзвичайно пощастило з фронтменом Сергієм Олійником, чий про протяжний проникливий вокал став уже візитівкою формації.

Столичний колектив Must Have розпочав свою діяльність в 2012 році, хоча й до цього були спроби з боку майбутнього фронтмена формації Олександра Пархоменка створити гурт. Гурт молодий, а, відтак, творчий доробок ще не встиг розростись. Творчість колективу – це слідування класичному гранж-року, позаяк, музиканти розпочинали свій творчий шлях, виконуючи кавери на пісні культових гранж-рок гуртів, зокрема Nirvana. В червні минулого року музиканти взяли участь в концертів «Відкрита Сцена» в рамках фестивалю Kino-Art, а наприкінці липня представили на розсуд шанувальників сингл «Goodbye My Friend».

Поділитись з друзями

Коментувати

comments powered by HyperComments