Український панк-рок. 5 найперспективніших гуртів (за  версією порталу)

Автор: Олег Баранов

 

Українська панк-рок надзвичайно специфічний напрямок у вітчизняному музичному мистецтві, що за останні десятиріччя незалежності переріс певні андеграунді тенденції і наполегливо прямує до того, щоб врешті стати гармонійною частиною сучасного медіапростору. Їх пісні досить – це справжній «треш» та неформат, який ви навряд чи почуєте на радіо чи на телебаченні. Журнал «UA ROCK: Портал української рок-музики» пропонує вашій увазі п’ятірку найбільш перспективних панк-рок гуртів України. 

1. Брем Стокер (1996)

 

Рівненський панк-рок гурт, що виник в далекому 1996 році, став культовим колективом в своєму жанрі. Гурт характеризує свою музику як панк-рок та ска-панк. Переживши період творчих експериментів  зі стилями гаражний рок, серф, рокабілі, ска, сайкобілі гурт нарешті звертається до панк-року. Починаючи з 2005 року гурт починає активно гастролювати та відвідувати найрізноманітніші музичні фестивалі. Музика гурту запальна та драйвова, й водночас сповнена глибоким сенсом та соціальною критикою. 


2. Серцевий Напад (2004)

 

Популярний панк-рок гурт з Чернівців, що виник в 2004 році. За час свого існування колектив встиг полюбитись тисячам фанатів. Колектив лишається в андеграунді, проте це не заважає хлопцям збирати тисячні концерти. Пісні гурту – це така-собі квінтесенція людського буття: композиції колективу піднімають важливі питання суспільного життя, а коли треба і в досить саркастичній формі їх висміюють. В 2010 році колектив посів третє місце за найкращий альбом року за версією інтернет-порталу ФаДієз. За час свого існування, гурт відвідав такі відомі фестивалі, як Бандерштат, Захід, Тарас Бульба, ШнуROCK, Детонація тощо. Гурт наполегливо працює, тож, не дивно, що тепер він є одним з чи не найпопулярніших вітчизняних гуртів.


3. Тостер (1997)

 

Один з найпопулярніших панк-рок гуртів Західної України початку 2000-х років. Певно, не знайдеться людини, що не чули їх знаменитих пісень «Скінхед Вася» (або ж в адаптації «Сраний Вітя»), «Пиво, Рок`н Рол, Футбол» тощо. Попри те, що в студійній роботі колектив виявився не надзвичайно продуктивним, випустивши лише одну платівку під назвою «Не буду воювати», гурт активно займався концертною діяльністю. Після випуску альбому гурт зникає, одначе в 2007 році до 10-річного ювілею колектив знову збирається, щоб дати концерт. Попри те,  що гурту формально не існує, хлопці щороку збираються, щоб дати один-два концерти або виступити на провідних музичних фестивалях, куди їх із задоволенням запрошують. Тостер – це нерафінований панк, драйвові пісні і надзвичайна атмосфера справжнього року.


4. Ласковые усы (2010)

 

Популярний панк-рок гурт з Донецька, що виник в 2010 році і став популярним після того, як взяв участь в талант-шоу «Україна має талант». На відміну від вищеперерахованих гуртів, хлопці представляють абсолютно новий напрямок в музичному мистецтві: донецькі панк-рокери цілковито відірвані від культурних і мовних реалій та трендів, що викликає досить суперечливі думки. Одначе так чи інакше гурт має безперечну сильну сторону - запальні гумористично-іронічні тексти, що в поєднанні з класично панковим звучанням та вкрапленнями електронної музики не залишать нікого байдужими.


5. Ai Laika! (2008)

 

На останню позицію нашої підбірки потрапив досить цікавий столичний колектив; цікавий перш за все тим, що він складається винятково з представниць «прекрасної статі». Хоча гурт виник ще в 2008 році, одначе перший демо-альбом гурту з’явився лише двома роками пізніше. Через два роки вийшов черговий EP колективу, що яскраво засвідчив зростання досить перспективного панк-рок гурту, що творить драйвові танцювальні композиції. Сьогодні гурт став надзвичайно популярним не лише за межами рідного Києва, а навіть вийшов на міжнародний масштаб.

Поділитись з друзями

Коментувати

comments powered by HyperComments